Papaz Büyüsü Nedir

Papaz büyüsü, İbranicenin eski lehçelerinden biri kullanılarak yapılan ve Süryani büyüleri ile büyük benzerlikler taşıyan bir büyü metodudur. Yani bir büyüden daha çok, büyüyü gerçekleştirmenin anahtarıdır. Örneğin ayırma büyüsünde ritüel ve amaç bellidir. İki kişi arasında ayrılık sağlamak. Ancak papaz büyüsü nedir sorusunun cevabı bu şekilde basitçe verilemez. Çünkü papaz büyüsü, her şeydir. Tüm amaçlara hizmet edebilir. Çok kötü olabilir ya da çok iyi olabilir. Negatif durumlar ortaya çıkarabilir ya da pozitif bir ruh hali ortaya çıkarabilir. Bir büyü metot olarak incelendiğinde, onun her türlü ve her amaç için birden farklı şekilde uygulanabildiğini bilmek gerekir.

Papaz büyüleri, insanların zannettiği gibi papazlar tarafından yapılmaz. Bu oldukça saçma bir düşüncedir. Büyünün adı böyle kalmıştır çünkü büyüyü ilk kez uygulayan topluluklar Hıristiyan topluluklardır. Farklı kültürlerde ve uygarlıklarda Hıristiyanlar ile özdeştirildiği için, ismi Papaz büyüsü olarak anılır.

Papaz Büyüsünün Ortaya Çıkardığı Durumlar

Papaz büyülerinin ortaya çıkardığı durumlar, yukarıda da söz ettiğimiz gibi iyi veya kötü olabilir. Sıklıkla kötü amaçlar için kullanıldığını da söylemek gerekir. Bu gibi hallerde ortaya çıkan durumlar ise şu şekildedir;

  • Kişinin hayattaki şansını kapatabilir ve kısmetini, basiretini bağlayabilir.
  • Kişinin hayata olan isteğini azaltabilir.
  • Kişinin kafasının çok karışık olmasına neden olabilir ve bu hem sosyal hem psikolojik etkiler yaratır.
  • Kişinin aile bağlarını bozabilir ya da onarabilir.
  • Aşk gibi durumlar ortaya çıkarabilir ya da aşk gibi durumları sonlandırabilir.

Papaz Büyüsünün Yapılma Amaçları

Net bir amacı olmadığı gibi, net bir uygulama yöntemi de yoktur. Papaz büyüsünü, gizli ilimlere açılan son kapı gibi düşünebilirsiniz. Her türden olay ve durum üzerinde akıl almayacak kadar ciddi durumlar ortaya çıkarabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here